معطر کردن خانه

تاریخ:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵

خوش بو و معطر بودن خانه،زندگی مطلوب تری را در پی خواهد داشت. ممکن است یک رایحه دلپذیر در خانه، افراد خانواده را از بسیاری از تنش ها و استرس ها دور نگه دارد.

در اینجا چند راه ساده برای خانم های خانه دار پیشنهاد می شود تا منزل خود را معطر کنند.
 

دانه های قهوه

کمتر کسی پیدا می شود که از بوی قهوه بدش بیاد. همچنین بوی قهوه توانایی این را دارد تا باعث شود بوهای ناخوشایند را پوشش دهد.

شما می توانید علاوه بر دانه های قهوه، از دانه های سوخته و مصرف شده نیز استفاده کنید. فقط کافی است قهوه را در ظرفی ریخته و روی کابینت قرار دهید تا رایحه ی آن فضا را پر کند.

 

 

چند شاخه گل

رایحه مطلوب گل حتی تا چند روز پس از پژمرده شدن آن باقی می ماند. می توانید گل ها را در ظرف آبی نگه دارید تا ماندگاری آن را افزایش دهید. فقط به خاطر داشته باشید که آب ظرف را هر روز عوض کنید.

 

 

اسپری دست ساز

یک فنجان آب مقطر را با روغن های معطری مثل اسطوخودوس و یا مرکبات مخلوط کنید و آن را در یک آبپاش یا بطری خالی  شیشه شوی یا ادکلن تمام شده بریزید و در خانه اسپری کنید.
 

 

شمع های خوشبو

شمع های مخصوص حمام را آغشته به روغن های خوش بو و معطر کنید و در منزل خود روشن کنید.
 

عطر جامد

از عطرهای جامدی که در بازار می فروشند برای معطر کردن فضای منزلتان استفاده کنید.
 

 

 

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
 ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

تمیز کردن پرده ها

هنگامی که گیره های پرده را از آن جدا می کنید با لاک قرمز روی محل گیره ها علامت گذاری کنید تا هنگام نصب،گیره ها را در همان محل وصل کنید. به این منظور از بر هم ریختن فرم پرده جلوگیری می شود. پس از شستشوی پرده، آن را به صورت نمدار آویزان کنید. این کار باعث میشود تا کار اتوکشی راحتتر انجام شود و چروکهای پرده به حداقل ...  ادامه مطلب 
تمیز کردن پنجره ها
 ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

تمیز کردن پنجره ها

  برای نظافت پنجره ها نکات زیر را در نظر بگیرید. _مقداری نمک روی قسمت های زنگ زده پنجره بزنید. سپس آب لیمو روی آن بریزید و کمی زمان بدهید. سپس آن قسمت را با پوست لیمو تمیز کنید. _برای از بین بردن خراش های ریز از خمیردندان استفاده کنید. _سعی کنید پنجره ها را در روزهای ابری تمیز کنید. زیرا در روزهای آفتابی، لکه ها ...  ادامه مطلب