معطر کردن خانه

تاریخ:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵

خوش بو و معطر بودن خانه،زندگی مطلوب تری را در پی خواهد داشت. ممکن است یک رایحه دلپذیر در خانه، افراد خانواده را از بسیاری از تنش ها و استرس ها دور نگه دارد.

در اینجا چند راه ساده برای خانم های خانه دار پیشنهاد می شود تا منزل خود را معطر کنند.
 

دانه های قهوه

کمتر کسی پیدا می شود که از بوی قهوه بدش بیاد. همچنین بوی قهوه توانایی این را دارد تا باعث شود بوهای ناخوشایند را پوشش دهد.

شما می توانید علاوه بر دانه های قهوه، از دانه های سوخته و مصرف شده نیز استفاده کنید. فقط کافی است قهوه را در ظرفی ریخته و روی کابینت قرار دهید تا رایحه ی آن فضا را پر کند.

 

 

چند شاخه گل

رایحه مطلوب گل حتی تا چند روز پس از پژمرده شدن آن باقی می ماند. می توانید گل ها را در ظرف آبی نگه دارید تا ماندگاری آن را افزایش دهید. فقط به خاطر داشته باشید که آب ظرف را هر روز عوض کنید.

 

 

اسپری دست ساز

یک فنجان آب مقطر را با روغن های معطری مثل اسطوخودوس و یا مرکبات مخلوط کنید و آن را در یک آبپاش یا بطری خالی  شیشه شوی یا ادکلن تمام شده بریزید و در خانه اسپری کنید.
 

 

شمع های خوشبو

شمع های مخصوص حمام را آغشته به روغن های خوش بو و معطر کنید و در منزل خود روشن کنید.
 

عطر جامد

از عطرهای جامدی که در بازار می فروشند برای معطر کردن فضای منزلتان استفاده کنید.
 

 

 

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.
مطالب بیشتر در این زمینه
 ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

برطرف کردن انواع لکه ها از فرش

قبل از اینکه اقدام به تمیزکردن فرش کنید، آن را جارو بزنید. لکه های جدید و تازه را می توانید با کمی ماست پاک کنید. به خصوص لکه های چای و قهوه. ماست را روی لکه بریزید و با قاشق آن را جمع کنید. چند بار این کار را انجام دهید تا لکه پاک شود.سپس آن را با دستمال کاملا تمیز کنید. لبه قالی برای تمیز کردن لبه ی ...  ادامه مطلب 
 ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

تمیز کردن پرده ها

هنگامی که گیره های پرده را از آن جدا می کنید با لاک قرمز روی محل گیره ها علامت گذاری کنید تا هنگام نصب،گیره ها را در همان محل وصل کنید. به این منظور از بر هم ریختن فرم پرده جلوگیری می شود. پس از شستشوی پرده، آن را به صورت نمدار آویزان کنید. این کار باعث میشود تا کار اتوکشی راحتتر انجام شود و چروکهای پرده به حداقل ...  ادامه مطلب